Меридіани мовніВідзначив свій перший ювілей − 25-те засідання Клуб поліглотів, організований за спільною ініціативою факультету навчання іноземних громадян та студентства, що прагне завдяки мові пізнати культуру й традиції багатоликого світу. У дружній атмосфері невимушеного спілкування стираються регіоно- та етнобар′єри, мовні похибки стають основою для спільної роботи в досягненні головної мети вільного володіння іноземною мовою.

Почали з англійської, яка в полікультурному світі користується найбільшим попитом. Заняття проводить інтернаціональний актив:  азербайджанець, іранець, українці.

Із загалу, спрямованого на активну комунікацію, одразу виділилися дві групи − початкового та просунутого рівня. Число щотижневих засідань подвоїлося: понеділок, вівторок, середа та четвер наповнюють Інтервітальню й читальні зали гуртожитку англійською мовною поліфонією. Будь-хто з учасників зустрічей може стати їхнім модератором − запропонувати гарячу тему для обговорення, новий англомовний відеоматеріал, цікавий граматичний казус. Кожна наступна зустріч − це жвавий діалог, яких відбулося вже немало: «Моє перше знайомство з Україною», «Мій вибір – Київський університет», «Світ майбутнього», «Україна очима іноземних студентів» тощо.

Будь-хто з охочих долучитися до роботи клубу може обрати свій варіант англійської – британський, яким володіє студент-наставник Юсіф Мамедов (Азербайджанська Республіка), чи американський від бакалавра, майбутнього магістра-мовника  Хаміда Наджафі (Ісламська Республіка Іран).

За останній місяць коло поліглотів збагатилося студентами Інституту філології, Інституту міжнародних відносин, юридичного, економічного, географічного, соціологічного та філософського факультетів. Заняття захоплюють, даючи відчутну користь: допомагають у звичаєвому спілкуванні, дають упевненість у навчанні. Частіше лунає англійська в залах спортивного комплексу «Гарт» та в інших приміщеннях гуртожитку № 13,  усе менше його мешканці потребують послуг перекладачів.

Поліглоти сповідують спільне кредо: більше мов − більше ключів від таємниць світу. Незабаром до англійської додадуться турецька, арабська та французька мови.

 

                                                              А.ГУЛАЙ