оляОльга Поєдинок,
Інститут міжнародних відносин

Викладач, голова Комітету
з юридичної освітньої політики
Асоціації адвокатів України,
учасниця Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем»

– Наскільки важливим може бути Міжнародний день жінок і дівчат у науці?
– Це прекрасне свято, яке потрібно популяризувати з огляду на роль жінок у науці. Відоме дослідження, за яким досягнення чоловіків у науці є більш помітними – так історично склалося. Або чому, коли ми говоримо про відомих людей, кажемо «Дарвін» – але «Марі Кюрі», «Шекспір» – але «Джейн Остін»? За результатами досліджень психологів Корнелльського університету, більшість апріорі вважає, що чоловіка й так знають (достатнього самого прізвища), а про жінку ще треба уточнення.
– Проблематика Вашого наукового дослідження може бути цікавою для широкого загалу?
– Я зі своїм науковим дослідженням на тему питань громадянства у міжнародному праві (дописую докторську дисертацію) опинилася в тренді під час таких соціальних потрясінь, які переживає Україна. Тематика громадянства нині надзвичайно актуальна, адже пов’язана з питаннями державного суверенітету, які з теоретичної площини активно перемістилися у практичну. Думаю, кожна людина, навіть не знаючи слова «суверенітет», відчуває страх втрати української державності. Звертаються й журналісти по коментарі з проблем громадянства, які регулярно виникають у нашому публічному просторі.
– Наскільки популярною може бути Ваша наука?
– Нині всі юристи України змушені тією чи іншою мірою стати юристами-міжнародниками. Так склалася ситуація в державі. А ми потрібні не тільки як популяризатори певних знань про міжнародне право чи як науковці, а й для практичної роботи у міжнародних організаціях і державних інституціях. Міжнародне право корисне для всіх, ним не можна нехтувати. Ми поширюємо інформацію про свій фах, аби якомога більше колег спілкувалися з нами однією мовою – мовою міжнародного права.