рубльовБогдан РУБЛЬОВ,
факультет комп’ютерних наук
та кібернетики,
професор

Одинадцятий рік поспіль найкращі юні математики України збираються на змагання, що проходять під егідою КНУ – ХІ Всеукраїнський турнір математичних боїв імені академіка І. Ляшка. З 28 жовтня по 4 листопада 2017 року на базі Українського фізико-математичного ліцею КНУ, факультету комп’ютерних наук та кібернетики, а також Інституту післядипломної освіти близько 200 юних математиків випробовували свої сили у різноманітних математичних баталіях. Програма передбачала командні змагання: математичний Занзібар, усна олімпіада, 4 тури математичних боїв. І на завершення – особиста усна олімпіада.
У Турнірі взяли участь 30 команд школярів з усіх куточків України. Дуже приємно, що саме наш Університет зібрав такі юні таланти в одному місці. До складу журі увійшли найкращі студенти математичних факультетів КНУ, які у свої шкільні роки неодноразово були учасниками таких заходів, переможці та призери шкільних та студентських математичних олімпіад.
У тісному спілкуванні непомітно промайнув тиждень напружених баталій. Переможців визначали у трьох вікових лігах: молодшій (7 – 8 класи), середній (9 класи) та старшій (10 – 11 класи). Серед учасників Турніру – призери останньої Міжнародної математичної олімпіади Роман Сарапін, Ілля Коваль, Нго Нгок Тхай Шон, Георгій Іванчик, а також золота медалістка переможної для українських дівчат VІ Європейської математичної олімпіади серед дівчат Аліна Гарбузова.

Сподіваємось, що цей Турнір стане гарним тренувальним заходом для його учасників, а вони покажуть себе найкращим чином і в інших олімпіадах упродовж навчального року. Можу стверджувати, що вся майбутня команда України на 59-й Міжнародній математичній олімпіаді, що пройде влітку в Румунії, точно була серед учасників заходу.