Ірина Будзанівська,
ННЦ «Інститут біології та медицини»

IX Міжнародна конференція «Біоресурси і віруси», організована кафедрою вірусології ННЦ «Інститут біології та медицини» цьогоріч була присвячена пам’яті видатного українського вченого Валерія Поліщука, який очолював кафедру з 2003 по 2017 роки.
Конференція проводилася на базі Інституту післядипломної освіти за підтримки партнерів та спонсорів. Вона зібрала численних учасників із різних науково-дослідних установ України й закордону. Блискучі доповіді знаних фахівців, всесвітньовідомих науковців, зокрема Андерса Валне, Томаса Кюне, Міхаеля Канна, Андрія Лєтарова та інших стали окрасою конференції.
Фахівці розглянули широке коло наукових питань із загальної і молекулярної вірусології, медичної та ветеринарної вірусології. Не залишилися без уваги і проблемні питання, пов’язані з вірусами бактерій та рослин. Новинкою цьогорічної конференції стала секція для молодих учених «Віруси – сила». Великим успіхом користувався майстер-клас з ПЛР в реальному часі, який було проведено для учасників конференції за підтримки фірми Bionix LAB. Захід традиційно став чудовим майданчиком для налагодження міжнародних наукових контактів.