рубльовУ рівній боротьбі з командами 116 країн-учасниць 60-ї Міжнародної олімпіади з математики (ІМО) українська збірна посіла 11 місце. Усі її учасники отримали медалі IMO-2019.
– У нас така система підготовки, що невдалий виступ команди на ІМО швидше можна назвати нонсенсом, – пояснює професор Богдан Рубльов, багаторічний керівник української команди і голова журі Всеукраїнської олімпіади.
5-6 разів на рік на базі нашого Університету проходять збори для потенційних олімпійців-математиків з усієї України за участі запрошених іноземних лекторів. Відбуваються й інші заходи серйозного рівня – Всеукраїнський турнір юних математиків, київський турнір. У серпні була організована вже V Всеукраїнська літня школа «Математичний олімп», на яку з’їхалися 260 учнів 5-11 класів з усієї України. Заняття для юних любителів математики тут проводять студенти нашого Університету, які, за словами Богдана Рубльова, готуються до них упродовж цілого року.
Ще один цікавий освітній проект – школа математики «Симплекс», де заняття також проводять студенти і випускники КНУ, запрошені вчителі і науковці. Торік школа працювала у пілотному режимі на базі ліцею «Поділ», нині розпочинає перший повноцінний рік. Заняття проходитимуть на базі школи «Ліко» неподалік від університетських корпусів. Тут навчатимуться не лише потенційні олімпіадники, а й учні шкіл гуманітарного напрямку, які просто бажають поглибити свої знання з математики. Адже потреба в цьому величезна.