ВладикаМар’яна Добоні

Своєрідним продовженням круглого столу «Князь Володимир  Великий – державник і  хреститель  київської  Руси – України» стала зустріч з владикою Ігорем Ісіченком, доктором філологічних наук, професором Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, архієпископом УАПЦ, організована кафедрою історії української літератури та шевченкознавства, а її модератором виступила завідувачка кафедри професор Оксана Сліпушко.
У своєму виступі владика Ігор торкнувся кількох важливих тем на перетині літератури, культури, релігії та політики.
Перш за все йшлося про історію канонізації князя Володимира Великого та його синів Бориса і Гліба. Вчений зауважив, що канонізація передбачає цілу систему заходів, а це сприяє розвиткові культури, а також звернув увагу на недостатню увагу до постатей Бориса і Гліба, які померли, щоб не стати привідцями війни. Їхній вчинок – гарний приклад для сучасних українських політиків, які своїми невиваженими діями можуть стати причиною тисячі смертей. Щодо князя Володимира, то його культ почав активно розвиватися з ХІХ століття, а сьогодні ми можемо спостерігати його використання з політичними цілями.
Владика Ігор розповів про свою наукову роботу, вивчення давньої літератури, зупинився на обмеженнях, які ставило радянське літературознавство.
Не обійшов гість і теми значення й ролі церкви в сучасному житті. Владика Ігор закликав розрізняти зовнішню релігійність та віру, пам’ятати, що справжня церква є відкритою для людей будь-якого віросповідання тощо.
Наприкінці зустрічі Ігор Ісіченко відповів на запитання студентів і викладачів, а також поспілкувався з присутніми вже в неофіційній атмосфері.