Таїса Кириленко,
доцент,
факультет психології,
член президії ради ветеранів КНУ

Серед важливих тем, обговорюваних на Першому громадянському форумі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, який за ініціативи Ради ветеранів та активної підтримки ректорату, Первинної профспілкової організації та Студентського парламенту Університету відбувся 18 грудня 2015 року, була піднята тема волонтерства в Україні. Зокрема йшлося про зміст цієї роботи, її підготовку та пов’язані з нею виклики, проблеми і можливі шляхи їх вирішення.
Інформативні виступи учасників секції «Волонтерство: здобутки та перспективи» дозволили виокремити основні напрями, форми і види волонтерської роботи в КНУ імені Тараса Шевченка. Зокрема, це волонтерська робота студентського парламенту, про яку доповіла студентка філологічного факультету Катерина Таранова – робота з дитячими будинками, плетіння сіток для АТО, збір коштів через благодійні заходи, тощо; волонтерські акції «Армії SOS», висвітлені студенткою філософського факультету Аліною Михайловою у доповіді про розробку армійського спорядження, планшетів, безпілотників.
На факультеті психології, зокрема на кафедрі соціальної роботи проводиться спеціалізована підготовка до волонтерської роботи, про яку доповіла професор Антоніна Льовочкіна, зазначивши, що ця тематика присутня і в науково-дослідницькій роботі магістрів.
Про програму підготовки кадрів для здійснення реабілітаційної роботи на факультеті психології доповіла в.о. завідувача кафедри соціальної роботи, професор Олена Чуйко, наголосивши в своєму виступі на необхідності створення в Університеті кафедри соціальної реабілітації та соціальної педагогіки.
На форумі обговорювались такі актуальні і водночас дискусійні питання як створення волонтерського корпусу студентських загонів для відновлення Донбасу, розроблення принципів заохочення волонтерів, а також проблеми недостатньої організації та інформативності волонтерських заходів, необхідність удосконалення інформаційної системи тощо.
Виступи та пропозиції учасників секції систематизовані та відображені у рішеннях форуму.