загруженное (5)У рамках святкування 200-річчя з дня народження Великого Кобзаря Наукова бібліотека ім. М.Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка спільно з Національним музеєм Тараса Шевченка уклала анотований бібліографічний покажчик «Тарас Шевченко та університет св. Володимира. Спогади сучасників».

До покажчика включено бібліографічні описи друкованих та архівних матеріалів, які розкривають роботу Т.Г.Шевченка в Археографічній комісії при Університеті св. Володимира та його зв’язки з Кирило-Мефодіївським товариством. Видання містить більше двох десятків репродукованих зображень унікальних художніх робіт, створених за завданням Комісії, інформацію про меморіальні речі Тараса Шевченка, що зберігаються в музеях України, і розраховане на викладачів вищих навчальних закладів, науковців, студентів, на широке коло читачів.

Бібліографічний покажчик складається з 10 розділів, 613 бібліографічних описів, має допоміжні покажчики: алфавітний покажчик малярських робіт Т.Г. Шевченка, відомості про згадані видання, анотований покажчик осіб, іменний покажчик, географічний покажчик, словник.

Користувачам НБ буде цікаво переглянути на сайті бібліотеки www.library.univ.kiev.ua віртуальну книжкову виставку, що складається з 25 видань «Кобзаря».

Працівники Російського центру НБ у рамках заходу «Ювілейні Шевченківські читання» проведуть літературні огляди, поетичні вечори «Дитинство великого Кобзаря», «Кому я журбу і любов розповім», «Поет, що Україну оспівав», віртуальну екскурсію «Пам’ятники Тарасові Шевченку у світі». Також буде організовано та проведено художню виставку «Літературний світ Т.Г. Шевченка в малюнках дітей» та книжкову тематичну виставку «Російськомовні твори Тараса Шевченка».

У холі Наукової бібліотеки та на всіх точках видачі (абонементах і читальних залах факультетів та інститутів) на відвідувачів чекатимуть книжково-ілюстративні виставки «Шевченкове слово в віках не старіє».

 

Світлана Канєвська, заступник директора НБ