DSC_4177777У День Збройних сил України на щоглі біля Червоного корпусу між державним і університетським прапорами замайоріло знамено Військово-Морських сил України. Представники університетської спільноти урочисто підняли його на підтримку українських моряків, захоплених у полон російським агресором.
– Ми висловлюємо підтримку і вшановуємо пам’ять усіх поколінь Збройних сил України. І насамперед сьогоднішнім воїнам: і тим, хто перебуває на передовій, і тим, хто тут, у тилу, забезпечує спокій нашого народу у нинішніх непростих умовах, – наголосив ректор Леонід Губерський на церемонії підняття прапора ВМС ЗСУ. – На знак солідарності з нашими моряками ми піднімаємо прапор, який прибув із флагмана українського флоту – фрегата «Гетьман Сагайдачний».
Кількома днями раніше Вчена рада Університету на своєму позачерговому засіданні прийняла заяву про засудження російської агресії проти України, у якій:
вимагає від керівництва РФ негайного звільнення українських військових моряків та повернення кораблів ВМС України;
підтримує запровадження режиму воєнного стану;
закликає народ України до згуртованості, витримки та цілковитої підтримки Збройних сил України;
просить світову спільноту всебічно сприяти деескалації окупації в Азовському морі та в усіх інших напрямках;
закликає університетську спільноту до об’єднання щодо захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.