РубльовЛариса КІТ

Наш Університет проводить чимало змагань для школярів. Олімпіади, турніри, фестивалі, конкурси і школи юних фахівців різних галузей знань з ініціативи чи за активної участі КНУ імені Тараса Шевченка покликані відібрати найкращих і виплекати юні таланти, мотивувати їх до свідомого вибору майбутнього шляху на користь нашої alma mater.
Але олімпіада, яка пройшла 27–30 квітня 2018 року, – особлива. Вона вперше зібрала наймолодших знавців математики (10-12 років) з усієї України. Так і називалася – Перша Всеукраїнська олімпіада з математики для учнів 5-7 класів під егідою КНУ. Досі єдиноборство для такої юної категорії математиків Університет проводив лише у масштабах Києва. А 27 квітня позмагатися у логіці й умінні розв’язувати задачки до нас з’їхалися близько 70 школярів, які представляли усі (крім двох) області України. Усю роботу з підготовки й проведення олімпіади взяла на себе злагоджена команда студентів (факультетів комп’ютерних наук і кібернетики та механіко-математичного) під керівництвом професора Богдана Рубльова. Маленьких гостей у супроводі керівників команд гостинно приймав університетський житловий комплекс, харчування учасників організували в їдальні, а змагання проходили в аудиторіях Інституту післядипломної освіти.
– Для нашого Університету велика честь приймати найкращих розумників України, – привітав учасників олімпіади під час її урочистого відкриття заступник директора ІПО Володимир Шевченко.
– Переконаний, що наша олімпіада відкриє кілька майбутніх зірочок математичного Олімпу, – зізнається Богдан Рубльов. – Сподіваюся, що її учасники надихатимуть своїм прикладом однокласників і вчителів, спонукатимуть до проведення подібних змагань у регіонах. А найбільше б хотілося, щоб усі вони й назавжди полюбили математику!
Більшість олімпіадників уперше у своєму житті приїхали до Києва, тому наступні два дві вони не тільки змагалися у математичній спритності, а й знайомилися з містом під час автобусної екскурсії, гуляли київськими скверами (можливо, за кілька років вони стануть їхніми назавжди!), відвідали сферичний кінотеатр.
Олімпіада проходила у два тури, під час кожного треба було розв’язати 5 задач. Усі вони авторські, складені професором Рубльовим із колегами, і дуже сподобалися всім учасникам і керівникам команд. Перевіряти й оцінювати роботи юних математиків допомагали студенти. Боротьба була запеклою і точилася за кожен бал. Переможців визначали окремо у трьох вікових категоріях – 5-й, 6-й і 7-й класи. За командним рейтингом найсильнішими виявилися збірні Києва, а також Харківської, Вінницької, Запорізької та Львівської областей. Дипломи отримали не лише переможці в особистому заліку, а й усі учасники Першої Всеукраїнської олімпіади. Кожен диплом переможця чи учасника прикрашало його особисте фото, зроблене під час змагань.
Зірочки, які за кілька років доростуть до міжнародних математичних змагань, таки спалахнули.
– Тепер треба налаштовувати їх на сумлінну і постійну, часто важку працю, – підсумовує Богдан Рубльов. – Однак найбільша втіха від таких заходів – бачити очі дітей, які  палають любов’ю до математики. Тоді ти знову відчуваєш, що недарма займаєшся своєю справою.