Випускниця механіко-математичного факультету КНУ Марина В’язовська виборола ще одну престижну нагороду математичного світу – премію Рут Літл Саттер. Один раз на два роки Американське математичне товариство присуджує її на ознаку визнання видатного внеску жінок у дослідження в галузі математики за останні шість років.
Оргкомітет Satter Prize відзначив Марину В’язовську за її відкриття щодо оптимального розміщення сфер у 8 та 24-вимірних просторах. Нагадаємо, що за розв’язання цієї задачі, яка понад 400 років не давала спокою математикам усього світу, випускниця КНУ вже отримала Премію Салема, Дослідницьку нагороду Інституту Клея і премію Рамануджана. В усіх випадках Марина стала першою українкою серед лауреатів цих високоповажних математичних нагород.
17 січня 2019 року Satter Prize вручили Марині В’язовській під час Joint Mathematics Meetings у Балтиморі.

* * *

Постановою Верховної Ради України від 15 січня 2019 р. найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок присуджено премії Верховної Ради України за 2018 рік.
Серед лауреатів премії – молоді науковці нашого університету: докторант механіко-математичного факультету Костянтин Ральченко, науковий співробітник хімічного факультету Вікторія Москвіна та асистент кафедри органічної хімії Демид Мілохов.