підготували цього року університетські викладачі. Упродовж року під егідою КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки спонсорів «Київстар», «Люксофт» та інших ІТ-компаній на базі Українського фізико-математичного ліцею КНУ тривала підготовка кістяка команди України для виступу на 56-й Міжнародній математичній олімпіаді школярів (ІМО), що проходила в Таїланді. Це найпочесніша міжнародна олімпіада, у якій цього року взяли участь 104 країни з усього світу.

Після завершення підготовки було остаточно сформовано команду, до якої ввійшли 3 представники від Києва та 3 від Харкова – троє хлопців та три дівчини. Зауважимо, що такої кількості дівчат не мала жодна інша з команд світу!

Команда РубльоваНаші юні математики вибороли 2 золоті (Денис Смирнов та Наталія Хотяїнцева), 3 срібні (Анастасія Альохіна, Антон Тригуб та Софія Дубова) та 1 бронзову медалі (Во Дінь Тхань Фонг).

Приємно відзначити, що Н. Хотяїнцева та А. Альохіна стали студентками факультету кібернетики нашого університету.

Як завжди, наша делегація була досить потужною. Крім учасників, до неї входили представник МОН України Андрій Паньков, а також викладачі, студенти та випускники Київського національного університету імені Тараса Шевченка – Богдан Рубльов, Андрій Анікушин, Олександр Руденко та Віталій Лішунов.

Команда України другий рік поспіль посіла перше місце в Європі, що є надзвичайно почесно (зауважимо, що команда Румунії пишається першим місцем у Євросоюзі). Додамо також, що серед усіх країн колишнього СРСР золоті нагороди вибороли тільки команди України (2 медалі) та Казахстану (1 медаль), навіть потужна команда Росії залишилася без золотих нагород.

Дуже приємні враження від того, як нас зустріла Україна: стільки добрих слів від усіх, хто дізнався про наш виступ, ми навіть не пригадуємо. Були в нас і кращі успіхи, були і набагато гірші, але зазвичай панувала байдужість… Але цього року звідусіль ми відчували підтримку впродовж усієї олімпіади та особливо по її завершенні. Дякуємо усім за це!

 

Богдан РУБЛЬОВ,

професор