27135228Нещодавно викладачі геологічного факультету, доценти І.В.Віршило  та Д.В.Кравченко  відвідали Арктичний Університет Норвегії – Університет міста Тромсе (АУН-УТ). Метою поїздки  було налагодження співпраці між геологічним інститутом АУН-УТ та геологічним факультетом КНУ імені Тараса Шевченка, а також нашим університетом загалом. Університет Тромсе – молодий, але динамічно прогресуючий навчальний і науковий заклад, який спеціалізується на дослідженнях у високих північних широтах (є найпівнічнішим університетом світу), в якому сьогодні навчаються понад 12000 студентів.

Ми зустрічалися з проректором Арктичного Університету Норвегії Венке Якобсен, директором Інституту геології Матіасом Форвіком, головою адміністрації Центру арктичних газогідратів, навколишнього середовища та клімату Інгер Сольгейм, викладачами та аспірантами Інституту геології, оглянули його лабораторну базу. Велику підтримку в організації візиту було надано від координатора співпраці з країнами СНД Арктичного Університету Тетяною Савиновою.

У результаті переговорів Університет Тромсе погодився на підписання Угод про співпрацю та про обмін студентами й аспірантами, що відкриває можливість організації цієї форми співпраці для всіх факультетів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

На рівні Інституту геології АУН-УТ та геологічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка є принципова домовленість про організацію, після підписання міжуніверситетських угод, обміну студентами та аспірантами, в тому числі за рахунок фондів і квот, які надаються норвезьким урядом, співпраці в питаннях організації екскурсій, навчальних та виробничих практик для студентів, участі науковців університетів у польових та лабораторних дослідженнях.

 

Д.Кравченко