Сергій СТЕПАНИСЬКО,
студент,
Інститут філології

Степанисько)3– Чим, на вашу думку, стала Революція Гідності для українського народу?
– Чергове потрясіння в історії народу і ще одне підтвердження того, що наш народ уже історично неспроможний встановити оптимальні державні інститути. Революція відкрила істинне обличчя українців: з одного боку, консолідація, солідарність, братерство, ідея світлого майбутнього, а з іншого – прояв підсвідомої, нав’язаної нам віками меншовартості, котра викликала спочатку агресію, а потім занепадницькі настрої безвиході. Репутація Революції Гідності, на жаль, постраждала внаслідок подальших скандальних та суперечливих подій, проте вона вкотре засвідчила, що наш народ – це сила. А от куди спрямувати цю силу – інше проблемне питання.
– Що могло б нас очікувати, якби в листопаді 2013 року люди не вийшли на Майдан?
– Не в листопаді, так у березні, не в березні, то у вересні. Вінця були переповнені, неймовірний потенціал народного гніву був готовий виплеснутися назовні.
Єдина думка, яка часто не дає спокою, можливо, можна було уникнути такої кількості людських жертв…
– Чому ви підтримали ідеї Майдану?
– Я молодий, я вірив у світлі цілі, я піддався революційній ейфорії… Проте мій батько попереджав, що до цього потрібно ставитися із холодною головою, а потім він поїхав на фронт боротися уже за нашу Незалежність, а не просто європейське майбутнє.Тепер розумію, що для світлого майбутнього потрібна не лише сила, а й світлий розум, чітка стратегія і праця.