16154947Мар’яна ДОБОНІ

З нагоди Дня захисника України в університеті відбулася прем’єра благодійного мистецького проекту «Наш Шевченко», який об’єднав зусилля діячів науки, культури, політики, благодійних фондів та організацій різних рівнів для збору коштів на забезпечення 46-го батальйону спецпризначення, у складі якого зараз воює студент історичного факультету нашого університету Артем Новіков.
Артем пішов на фронт у серпні 2014 року і впродовж двох місяців брав участь у бойових діях поблизу села Піски. Згодом потрапив до 46-го батальйону спецпризначення «Донбас-Україна», який після тривалої підготовки вийшов на передову на початку серпня нинішнього року. Цей підрозділ налічує близько 700 солдат, із яких безпосередньо на передовій у складі розвідувальної роти воює 50 осіб, зокрема й Артем. Бійцям потрібне належне забезпечення: турнікети, магазини АКМ, бандажі і біноклі загальною вартістю близько сорока     тисяч гривень.
– Символічним стало те, що «Наш Шевченко» вперше зазвучав у стінах Шевченкового університету. В умовах тривалих військових подій на Сході України ми маємо не зачерствіти душею, не звикнути і не збайдужіти – хлопцям потрібна наша підтримка, турбота, вдячність, – зазначила Оксана Данильченко, організатор заходу.
Дует «ТЕЛЬНЮК: Сестри» в супроводі Національного симфонічного оркестру України під керівництвом диригента Володимира Сіренка виконали композиції на слова Тараса Шевченка (серед яких «Садок вишневий коло хати», уривок з поеми «Марія», послання «І мертвим, і живим…»), покладені на музику Валентина Сильвестрова та Лесі Тельнюк.
Митці розкодували поезію Кобзаря, ритміку його віршів, подарували їм життя, втіливши у музичному звучанні. Проект «Наш Шевченко» – це тринадцять пісень на слова українського поета, вибудовані в чітку символічну структуру. За словами самих виконавиць, початкові композиції – найбільш складні твори, які змушують людину замислитися над сенсом життя і сенсом боротьби. Наступні твори більш елегійного характеру, у них розкривається мета цієї боротьби, те, до чого ми повинні прагнути, заради чого вона триває: родинна ідилія, щасливе і мирне життя тощо. Завершує мистецький проект молитва – уривок з «Давидових псалмів» Тараса Шевченка. А як одне ціле, «Наш Шевченко» пробуджує в слухачів відчуття себе частиною єдиного народу, однієї нації, пов’язаними Шевченковим словом, спільними прагненнями, мріями і цінностями.
Загалом від продажу квитків та