27135221Нещодавно в норвезькому місті Буде відбулася важлива для політичного, економічного, освітнього і наукового співтовариства подія – міжнародна конференція «Арктичний діалог 2014: Арктика в глобальній перспективі». За підтримки державної влади Королівства Норвегії цей відомий науковий захід проходив уже  увосьме. Цього року в роботі форуму взяли участь 276 учасників з Великобританії, Ісландії, Канади, Китаю, Кореї, Норвегії, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Чехії, Швеції та інших держав. Це – представники державної влади та світового бізнесу, дипломати, економічні експерти, науковці відомих університетів, аспіранти та студенти з університетів, які проходять навчання та стажування в Університеті Нурланда.

Мета конференції –  багатовекторний фаховий діалог, присвячений економічному розвиткові Арктичного регіону, який водночас передбачає раціональне використання його унікальних природних ресурсів, захисту навколишнього середовища в умовах глобальної зміни клімату, дослідження різноманітних ризиків.

Учасниками конференції від Київського національного університету імені Тараса Шевченка були проректор, завідувач кафедри фінансів професор І.О. Лютий, завідувач кафедри міжнародних фінансів ІМВ професор О.І. Рогач, начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва та інноваційних технологій, керівник українсько-норвезького освітнього проекту професор В.А. Заславський.

З вітальним словом конференцію «Арктичний діалог 2014» відкрив його багаторічний організатор, директор Вищої школи бізнесу в Північних регіонах Університету Нурланда, професор Фруде Меллемвік, який відзначив багаторічний інтерес світової громадськості до заходу та його вагомі здобутки. З вітальними словами виступили ректор Університету Нурланда, професор Пол Педерсен та декан Вищої школи бізнесу Бйорн Ольсен. Вони наголосили на важливості проведення «живого» діалогу, який сприяє розвиткові міжнародного співробітництва та започаткуванню нових науково-дослідницьких та бізнес-проектів, розв’язанню багатьох міждисциплінарних проблем.

Серед поважних гостей-учасників «Арктичного діалогу 2014» були Президент Ісландії Олафур Раґнар Ґрімссон, Посол Німеччини в Норвегії Аксель Берг, Посол Європейського Союзу в Норвегії Гелен Кемпбел, Посол Канади в Норвегії Девід Спроул, Посол України в Норвегії Юрій Онищенко та інші. Від імені Міністерства закордонних справ Норвегії гостей та учасників форуму привітав державний секретар Бйорд Г.Педерсен.

У рамках секцій конференції розглянуто презентації і заслухано виступи з таких актуальних проблем, як народонаселення в Арктиці, позиції Євросоюзу при дослідженні Арктики в умовах змін клімату, ризики та швидкі зміни в Арктиці, стратегічні завдання при проведенні змін та різних операцій у Арктиці.

У рамках участі в «Арктичному діалозі 2014» проректор І.О. Лютий та начальник Управління міжнародного науково-технічного співробітництва В.А.Заславський провели робочу зустріч з ректором Університету Нурланда, професором Полом Педерсеном, на якій обговорили питання розвитку двостороннього співробітництва, можливість навчання студентів нашого університету на магістерських програмах у Норвегії.

З професором Анатолієм Бурмистровим, головою відділу управління та обліку Вищої школи бізнесу Університету Нурланда обговорювалися перспективи співробітництва в міжнародних програмах HORIZON 2020 та Erasmus+, проведення виробничої практики норвезьких студентів на підприємствах України, організації щорічної літньої школи для студентів з України, навчання в аспірантурі, підготовки спільних науково-технічних проектів та інше.

Від імені ректора нашого університету академіка Л.В.Губерського запрошено відвідати з робочим візитом наш університет ректора дружнього норвезького університету професора Пола Педерсена. Йому передано сувеніри з символікою нашого університету.

Під час закриття міжнародної конференції організатори та модератори заходу висловили думку та впевненість усіх учасників у тому, що в наступному році міжнародна конференція «Арктичний діалог: Арктика в глобальній перспективі» знову об’єднає для проведення діалогу делегатів з різних континентів у гостинному місті Буде, розташованому далеко за полярним колом, підіб’є підсумки роботи впродовж 2014 року та зініціює нові напрямки співробітництва й наукових досліджень з проблем Арктики.

 

Управління міжнародного науково-технічного

співробітництва та інноваційних технологій