19Наталя СТАРОДУБ

КНУ імені Тараса Шевченка має багатолітні традиції співпраці зі своїми зарубіжними випускниками. От і 14 червня 2018 року на запрошення відвідати Університет відгукнулися його латиноамериканські випускники, багато хто з яких не бував в Україні від часів свого студентства, тобто вже понад 30 років.
Проведенням тематичної зустрічі, присвяченої спогадам студентів-іноземців, опікувалися представники відділу міжнародного співробітництва та історичного факультету. Почесними гостями міжнародного круглого столу «Наш університет…» стали Бісмарк Ескобар, президент Асоціації нікарагуанських випускників і резидентів в Україні, та Олена Шаповал, директорка Українського державного центру міжнародної освіти.
– Зустрітися представникам різних країн, яких свого часу об’єднав наш Університет, – надзвичайно цікаво. Нікарагуа, Куба, Еквадор, Перу, Болівія, Панама, Мексика – дуже багато випускників із країн Центральної та Південної Америки навчалися в нашому Університеті, – зауважив декан історичного факультету Іван Патриляк. – Ви є живим втіленням того, що наш Університет дає гідну освіту.
Позитивні зміни, що наразі відбуваються в Україні, дозволяють випускникам-іноземцям усвідомити, наскільки Україна відкрита для співробітництва і який чудовий потенціал вона має для міжнародної співпраці.
– До Університету повернулися його випускники, вони приїхали сюди зі своїми друзями, а дехто привіз цілу родину, – відзначив Бісмарк Ескобар. –  Це гарний знак, це свідчення того, що КНУ назавше залишається в їхніх серцях. Ми всі можемо стати своєрідними послами України в тих країнах, у яких ми буваємо.
Подальше спілкування й обмін спогадами та досвідом між учасниками заходу ще раз підтвердили, що випускники-іноземці задоволені рівнем і якістю знань, одержаних в Університеті. для кожного з них КНУ став життєвою школою і успішним професійним стартом.