21728634_1085901928179015_4783103205100103399_oКлуб «Змовники» – досить юна спільнота однодумців, якщо зважати на однорічний термін її існування. Лінгвістичний клуб розпочав свою роботу при кафедрі української мови та прикладної лінгвістики Інституту філології КНУ, а тематично змовляються в ньому не лише викладачі та студенти, а й усі, хто прагне вповні насолодитися багатствами української мови.
– За назву «Змовники» проголосували самі студенти, – пояснює Оксана Мацько, співорганізаторка й координаторка клубу. – Гадаю, вони бачать у ній не лише філологічну складову (всі ми «з-мовники», тобто «мовники»), але й певну втаємниченість нашої справи. А «Наша мова – наша змова!» – неофіційне гасло проекту. Ми давно відчували потребу в клубі, що став би простором для спілкування в колі наших лінгвістичних інтересів, але з певною цікавинкою, із чимось таким особливим.
Засідання клубу проходять доволі жваво, університетська клубна спільнота порушує різноманітні професійні питання (мовна гра, питання етимології, український гумор та подібні), обговорює актуальні лінгвістичні теми, дискутує зі славетними гостями клубу, викладачами, дослідниками-філологами й публічними особами, які популяризують українську мову. Зокрема, із провідною співробітницею Інституту української мови Оксаною Тищенко «змовники» обговорили такі важливі явища, як лінгвістичний пуризм і глобалізація, разом поміркували над появою новітніх слів в українській лексиці та про фемінітиви українською мовою, говорили про містику і жах українською мовою, а також про дуже актуальні наразі питання інформаційної війни та мовної відсічі подібним загрозам.
На думку Оксани Мацько, пріоритетним у роботі лінгвістичного клубу є те, що студенти мають чудову нагоду презентувати й обговорити результати власних наукових здобутків у філологічній царині, одержати фахові поради й рекомендації від сторонніх осіб, покращити свої комунікаційні здібності та ораторську майстерність. Клубні дискусії відбуваються у неформальній дружній атмосфері, тому студентам під час таких обговорень нудьгувати не доводиться!
І хоча «Змовники» вже обговорили безліч контраверсійних мовних питань, відпочивати вони не планують, натомість готують усе нові цікаві й корисні зустрічі для своїх постійних шанувальників.