ДзеркалоБогдан РУБЛЬОВ,
факультет комп’ютерних наук
та кібернетики, професор

Україна втретє перемогла на Європейській математичній олімпіаді для дівчат (EGMO). Наша команда школярок – постійна учасниця цього змагання, починаючи з найпершої олімпіади 2012 р. у Кембриджі (туди приїхали лише 19 команд). Цього року до участі у Шостій  EGMO, яка проходила у Цюриху,  долучилися 168 дівчат із 44 країн (33 європейські команди та 11 команд гостей, які виступали поза конкурсом).
Україну на змаганні представляли Ольга Шевченко та Аліна Гарбузова (м. Харків), Аліна Ян та Юлія Здановська (Український фізико-математичний ліцей КНУ). Саме вони перемогли на осінньому відборі команди України на міжнародні математичні олімпіади, який традиційно пройшов під егідою нашого Університету на базі Інституту післядипломної освіти та факультету комп’ютерних наук та кібернетики.
Керівник української команди – доцент факультету (а також вчитель того самого класу УФМЛ, у якому навчаються Аліна та Юлія) Андрій Анікушин, заступник керівника – випускниця факультету кібернетики Юлія Кравченко (вона єдина, хто брав участь у всіх шести проведених EGMO – у першій як учасниця, в усіх інших як керівник).
Збірна прибула до Цюріху ввечері 6 квітня. Наступного дня на учасниць чекала гра Scavenger Hunt, що допомогла їм познайомитися з дівчатами з інших команд, а також дізнатися більше про історичні пам’ятки міста. Ввечері у Федеральній вищій технічній школі Цюріха (студентом якої колись був Альберт Ейнштейн) відбулася урочиста церемонія відкриття.
У суботу та неділю відбулися перший та другий тури олімпіади (по 3 задачі на 4,5 години). По завершенню туру на учасниць чекала цікава розважальна програма: різноманітні спортивні ігри, басейн, поїздка у Швейцарські Альпи та катання на пароплаві Цюрихським озером.
Після підбиття підсумків виявилося, що Україна посіла 1 командне місце серед країн Європи (поступившись лише команді США, яка виступала поза конкурсом). Наші дівчата випередили команду Росії на один бал. Крім того, Оля Шевченко отримала максимально можливу кількість балів (уперше в історії участі команди України).
Ввечері відбулася урочиста церемонія закриття олімпіади, на якій наша команда була, як ви можете побачити, найгарнішою.