Ліга інтернівНещодавно відбулося моделювання роботи Верховної Ради України, організоване ГО «Ліга інтернів» спільно з Програмою РАДА (USAID), яку реалізує Фонд Східна Європа (ФСЄ). Організатори відібрали для участі в конкурсі 54 представників молоді з усіх областей України та Криму, а також Києва та Севастополя. Моделювання проводилося в два етапи: на першому створено шість фракцій, кожна з яких узялася за написання законопроекту, що за умовами конкурсу мав регулювати предмет, окреслений темою «Децентралізація в Україні: можливості об’єднання молоді для участі в процесі прийняття рішень на місцях». Написання законопроекту стало обов’язковою умовою участі фракції в наступному етапі конкурсу, який передбачав приїзд учасників до столиці для дводенного відтворення роботи українського парламенту та прийняття законопроекту.

Моделювання, що проходило в будинку одного з комітетів Верховної Ради України, дало цікавий досвід молодим людям, які з’їхалися з усієї України, щоб спробувати себе в ролі депутатів і відтворити роботу вищого законодавчого органу країни. Серед учасників моделювання були й студенти та випускники Київського університету. Двоє з шести лідерів фракції – студенти університету  Олег Берестовий (ФРЕКС) та Андрій Петровський (історичний факультет), серед учасників моделювання – Олег Гнатюк (політолог, випускник філософського факультету) і Олександр Головань (випускник економічного факультету).

У ході дводенної сесійної роботи молоді парламентарі напрацювали й ухвалили законопроект, який незабаром надішлють на розгляд Комітетові ВРУ з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування.

Після завершення моделювання для учасників заходу організували цікаву екскурсію урядовим кварталом, завершенням якої стало відвідання сесійного будинку Верховної Ради України і вручення сертифікатів учасникам конкурсу в конференц-залі парламенту.

Окрім набутого досвіду законотворчої роботи, нових знайомств і яскравих вражень для молодих парламентарів відкрилася можливість брати участь у другому етапі відбору для проходження стажування у Верховній Раді України, яке організовує  ГО «Ліга інтернів», і в якому щороку бере участь значна кількість студентів нашого університету.

 

Андрій ПЕТРОВСЬКИЙ,

студент магістратури історичного факультету