Нещодавно в мальовничому містечку Гайдельберг у Німеччині пройшов щорічний форум, на якому зібралися лауреати Філдсівської, Абелівської і Тюрингівської премій та молоді вчені з усього світу.

Із ЗельмановимНагадаємо, що медаль Філдса — нагорода, яка надається двом, трьом або чотирьом математикам кожні чотири роки на Міжнародному конгресі Міжнародної математичної спілки. Ця медаль вважається найпрестижнішою відзнакою в математиці та є аналогом Нобелівської премії.

Абелівська премія з математики, починаючи з 2003 року, щорічно присуджується найкращим математикам сучасності. Грошовий розмір премії можна порівняти з розміром Нобелівської премії, він  становить трохи менше мільйона доларів США.

Премія Тюринга - це найпрестижніша премія з інформатики, яка щорічно присуджується Асоціацією обчислювальної техніки за видатні досягнення в цій галузі. Премія спонсорується корпораціями  Intel  та Google і зараз супроводжується нагородою в 250 000 доларів США.

На розгляд організаційного комітету було подано понад 8000 заявок, із яких обрано 200. Україну цього року представляла студентка 2 курсу магістратури механіко-математичного факультету нашого університету Тетяна Климчук.

Протягом тижня Тетяна разом з іншими молодими вченими слухала лекції лауреатів, а також мала змогу особисто поспілкуватися з ними та поділитись ідеями своїх наукових досліджень. Лекція кожного з лауреатів була цікава та неповторна: Мануель Блум (Премія Тюринга, 1995) розповів, як правильно вибирати пароль, який би був захищений від злому; Леслі Лампорт (Премія Тюринга, 2013) розповів, як правильно писати доведення XXI століття, а Сір Міхаель Атья (Філдсівська  премія, 1966; Абелівська премія, 2004) – про «красу в математиці».

- Дехто полюбляє число 7, бо воно просте, дехто  - бо має багато сімок у даті свого народження, але я (Манжул Бхаргава – цьогорічний лауреат Філдсівської премії) відкрию іншу причину полюбити це число: експоненційні Діофантові рівняння.

- Головна думка, яку я перейняла від лауреатів, – каже Тетяна, –  любити те, над чим ти працюєш, навіть якщо не впевнений, чи матиме це якийсь вплив чи ні, просто вірити, що робиш щось добре.

Цей форум не такий, як інші конференції – це не просто набір незалежних лекцій та доповідей. Основною метою форуму є утворення нових зв’язків між знаними науковцями та молодими вченими, обмін досвідом та порадами, знаходження нових наставників та друзів. Цей тиждень матиме довготривалий ефект для кожного з учасників та для розвитку їхньої кар’єри в майбутньому.