Vesnianka_1Наталя СТАРОДУБ

«Веснянка», народний фольклорно-етнографічний ансамбль імені Володимира Нероденка, сформувався та існує завдяки творчим і талановитим студентам, викладачам і співробітникам КНУ. Визнання й перших захоплених глядачів колектив здобув одразу ж після заснування, у далекому 1958 році, а от звання «народного колективу» – за десять років потому.
Ідейним натхненником і співзасновником, багаторічним хореографом-постановником репертуарних  номерів «Веснянки» був народний артист України Володимир Нероденко. Тепер його ім’я вшановано в назві творчого колективу.
На початку червня 2018 року свій 60-літній ювілей «Веснянка» відзначила святковим концертом, куди завітало безліч її шанувальників, зокрема, і ректор Університету Леонід Губерський. Саме він від імені адміністрації КНУ й привітав учасників «Веснянки» із таким поважним досвідом концертної діяльності та щиро побажав колективу невичерпного натхнення й блискучого продовження їхнього творчого шляху.
За роки існування колектив здобув визнання не лише на теренах України, а й за кордоном. Бо ж чим, як не визнанням творчого таланту й майстерності колективу є те, що саме «Веснянку» було запрошено до участі в зйомках художнього фільму Сергія Параджанова «Тіні забутих предків»? А ще була участь у художніх зйомках славетних «Вечорів на хуторі поблизу Диканьки», у театралізованій «Ой, не ходи, Грицю» та в «Ночах у маю»; були спільні етнографічні експедиції, коли пісенно-танцювальну старовину доводилося збирати по дещицях силами його відданих учасників-ентузіастів; були молодецькі, із завзяттям та запалом, «внутрішньовеснянківські» шлюби, а натепер – уже й нащадки тих творчих шлюбів танцюють-співають у колективі, на втіху всім шанувальникам «Веснянки»; були виступи в містах Вірменії, Грузії, Казахстану, населених пунктах колишніх Чехословаччини та Югославії, у містах Греції, Італії, Польщі, Угорщини, Узбекистану, Німеччини, Фінляндії та безлічі інших.
Для більшості учасників «Веснянка» – не лише творчість чи розрада, це вже дружні, подружні чи навіть сімейні традиції. Погодьмося, і для глядачів «веснянківці» – уже не просто один із творчих колективів КНУ імені Тараса Шевченка, це танцювальна ера довжиною в півстоліття з гаком років.