ХімічкаОднією з 10 фіналісток національної премії програми L’oréal–UNESCO «Для жінок у науці» – 2018 стала представниця хімічного факультету КНУ, старший науковий співробітник Оксана Крупка. Перша церемонія вручення дипломів фіналісток та національних стипендій премії під гаслом “Світові потрібна наука, а науці потрібні жінки” відбулася 30 листопада у Києві.
Українська премія є частиною глобальної програми L’oréal–UNESCO «Для жінок у науці», що з 1998 року сприяє зростанню кількості досліджень, здійснених жінками на глобальному рівні.
На конкурс було подано 255 заявок із різних міст України. Авторитетне журі обрало 10 фіналісток.
Оксана Крупка у своїй урочистій промові подякувала фундації L’oréal–UNESCO за візуалізацію вкладу жінок у розвиток науки в Україні та за її межами, а також Київському національному університету імені Тараса Шевченка.
Звертаючись до дівчат, які будуть подаватися на отримання Премії наступного року, Оксана побажала активніше долучатися до участі у конкурсі задля популяризації жінок у науці й доведення до громадськості думки про роль і суспільну значущість науки.