+image (14)Продовжують налагоджувати ділові й наукові зв’язки із міжнародною професійною спільнотою на факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ.
Зокрема, нещодавно із закордонного стажування повернулася доцентка ФРЕКС-у Вікторія Ніконова, досвід якої засвідчує: попри дію карантинних обмежень, що позначилися на функціонуванні більшості наукових галузей, взаємодія між учасниками спільних міжнародних проєктів триває.
Вікторія стала учасницею німецько-української програми UKRATOP. Переможною для співробітниці КНУ стала подача доповіді за тематикою досліджень із теоретичної фізики (вивчення дифузійних процесів в молекулярних розчинах). А от вирішальну роль для оформлення заявки для участі в проєкті відіграло запрошення від Київського академічного університету, що опікується проєктом в Україні.
Завдяки прийнятому рішенню й оперативній підготовці матеріалів для доповіді Вікторію Ніконову запросили на місячне перебування в Дрездені. Як запрошений науковець Інституту твердого тіла та досліджень матеріалів імені Лейбніца (IFW Dresden) вона працювала під керівництвом професора Єруна ван ден Брінка, налагоджувала контакти із закордонними колегами-теоретиками, а також долучилася до експериментальної групи з Інституту інтегративних нанонаук. Після повернення в Україну пані Вікторія продовжить працювати над запропонованою німецькими колегами темою й планує розробити теорію, що описувала би проведені в Дрездені експерименти.
За словами Вікторії Ніконової, «із огляду на швидкісний пошук інформації в сучасному глобальному світі й завдяки налагодженню можливості навіть віддалено працювати в команді над спільними проєктами – усе більше стираються кордони, що могли б завадити плідній міжінституційній і міжнародній науковій співпраці. А українські науковці цінуються в усьому світі, щонайперше, за своє вміння вчитися й працювати, за живий розум, креативність і веселу вдачу». Також вона переконана, що перешкоди, викликані сьогоденням, не можуть завадити роботі науковців, які відкриті до набуття нових знань і навичок.