1Наталя СТАРОДУБ

Всеукраїнський фестиваль інновацій відбувається в Університеті вже другий рік поспіль, тому 27-28 вересня 2017 року всі охочі могли поцікавитися, як саме винахідники мріють покращувати країну та життя її громадян. За організацію заходу відповідав Науковий парк «Київський університет імені Тараса Шевченка», усебічну підтримку надавало Міністерство освіти і науки України, а зручну локацію – Наукова бібліотека імені Михайла Максимовича.
Гості фестивалю знайомилися з інноваційними командами й презентаціями розробок у демозоні на першому поверсі бібліотеки, а власне змагання стартапів були чітко регламентовані й відбувалися двома поверхами вище.
– В Україні завжди була яскрава технічна думка, – відзначив заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, який завітав на фестиваль. – Важливі механізми підтримки цієї думки. Їх досі в нас не було, тобто ми фінансували науково-дослідні роботи, а от стадії між цією роботою і, власне, застосуванням технологій у бізнесі у нас фактично лишалися такою собі «долиною смерті», де не було жодних механізмів державної підтримки.
Переможцями першого дня Фестивалю інновацій стали розробники мініатюрного геймпаду для смартфонів та планшетів Playstick, абсолютну перемогу в категорії соціальних інновацій під час другого дня Фестивалю здобув стартап «Інтерактивні нічні екскурсії Night stories», що зародився в самому КНУ.
Минулорічну команду-переможницю серед стартап-проектів представляла Вікторія Гайдар, яка порадила всім учасникам вірити в себе й ніколи не здаватися на шляху до перемоги.