DSC_53499999Австрійський славіст Міхаель Мозер, відомий мовознавець, президент Міжнародної асоціації україністів та професор багатьох поважних ВНЗ, відвідав Шевченків університет. Вчена рада КНУ присвоїла Міхаелеві Мозеру звання Почесного доктора КНУ імені Тараса Шевченка.
Леонід Губерський відзначив неоціненну роль професора Мозера у пропагуванні й розвитку зацікавлення україністикою у цілому світі. Про це свідчить і багаторічна наукова діяльність дослідника-україніста, і його тісна співпраця з Інститутом філології КНУ.
Окрім участі в урочистому засіданні, Міхаель Мозер прочитав для студентів і співробітників Університету свою інавгураційну промову як цьогорічний лауреат Міжнародної премії Івана Франка.
Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус наголосив, що науковці дедалі більше цікавляться премією, зокрема, цього року роботи для участі в конкурсі подавали вчені з Австрії, Ізраїлю, Польщі та, звісно, України.
– Я мрію, щоб Міжнародна премія Івана Франка постала поруч із Нобелівською і посідала почесне місце в науковому світі. Творіть, досліджуйте, відкривайте нове, а ми зробимо все можливе, щоб ваші праці були об’єктивно оцінені! – звернувся до присутніх онук Івана Франка, пан Роланд Франко.
Міхаель Мозер виступав щирою українською мовою, що особливо приємно, бо ж предків-українців у родині професора ніколи не було, а проте вивчення «гарної української мови» переросло у професійну діяльність.
– Завдання сучасної науки – постійно ставити нові запитання, – саме так австрійський україніст окреслив коло своїх досліджень, у яких він прагне знайти переконливі аргументи, зрозумілі україністам у всьому світі.