ЮляЮлія Мішура,
механіко-математичний факультет

Завідувач кафедри теорії

ймовірностей, статистики та актуарної математики, фіналістка конкурсу «Жінка України 2019»
у номінації «Наука»

– Чим займаєтеся окрім викладання?
– Насамперед, науковими дослідженнями, працюю з учнями. За багато років, проведених у дослідженнях, зібралося чимало цікавого матеріалу, тому зараз потроху впорядковую його у книжки. Книга – це здобуток, на щабель вищий від просто набору статей, тут все треба продумати і донести до читача у найлогічнішому викладі.
– Чи радили б Ви дівчатам обирати математику? Наскільки наука пасує жінці?
– Наука пасує жінці! У жінки краща і більш художня уява, жінка гнучкіша у поведінці, тому їй дуже пасує наука: краса плюс знання – це велика сила. Але наука під силу не кожній, оскільки потрібні ще й великі вольові зусилля, щоб стати до цієї діяльності і продовжити науковий шлях. Особисто я зовсім не шкодую про обраний фах і раджу і хлопцям, і дівчатам його обирати.
– Наскільки популярною може бути наука і як цього досягти?
– Популярна швидше не наука, а її здобутки, притому часто вони використовуються не найкращим чином. Наприклад, всілякі гаджети – це чудовий винахід, але прикро дивитися, як люди стають їхніми рабами. Щоб наука була популярною, треба докладати в суспільстві великих зусиль із виховання, причому в прямому розумінні. Треба, щоб суспільство робило правильні заклики до науки і було морально готовим застосувати найкращі наукові надбання.
–Чи допомагає критичний погляд науковця у звичайному житті?
– Мені швидше допомагає не критичний погляд, а інтуїція і здатність, як у шахах, прораховувати можливі варіанти подій та їх наслідки, щоб вибудовувати певну стратегію руху нашого колективу на кафедрі.