ЕгорКембриджська та Оксфордська  спільноти України (серед учасників яких чимало вихованців КНУ) та ГО «Небесна Сотня» торік започаткували конкурс на отримання тревел-гранту імені Богдана Сольчаника. Проект імені одного з наймолодших героїв Небесної Сотні покликаний допомогти молодим талановитим науковцям з України взяти участь у міжнародній науковій конференції в Оксфорді або Кембриджі, і, зрештою, знайти своє визнання у світі.

Катерина СТРОКОВА

Богдан Сольчаник викладав в Українському Католицькому Університеті, готувався до захисту дисертації при Варшавському університеті, був активним учасником міжнародного наукового життя. Тож, на думку організаторів конкурсу, це гідний спосіб вшанувати його пам’ять, продовжити його ідеї.
Третім переможцем тревел-гранту (і першим із науковців Київського національного університету імені Тараса Шевченка) став аспірант історичного факультету нашого Університету Єгор Брайлян. Нині він працює над дисертацією про колоніальну політику Великої Британії в Карибському басейні новітньої доби. Конференція, у якій Єгор взяв участь завдяки тревел-гранту, – це щорічний воркшоп для аспірантів, що проводиться у рамках семінару з транснаціональної та глобальної історії Оксфорда. Молодий історик з КНУ представляв тут Україну поряд із науковцями Гарварда, Кембриджа, Оксфорда, Лондона й Мюнхена.
Враженнями ділиться
Єгор Брайлян:
«Оксфорд справедливо вважають одним із найкращих університетів світу. Побувати в ньому мріють багато студентів, аспірантів і викладачів. Моя мрія збулася завдяки допомозі та підтримці значної кількості людей. Транспортні витрати на поїздку частково покрив історичний факультет Оксфордського університету, а частково тревел-грант,  проживання та харчування забезпечено грантовими коштами.
Воркшоп пройшов на найвищому рівні, аспіранти-історики з різних країн змогли обговорити актуальні проблеми глобальної історії, тематику своїх дисертаційних досліджень. Після відвідин Оксфорду я ще кілька днів гостював у Лондоні, відвідав Британський музей, Національну галерею, обміркував подальші плани своєї наукової роботи.
Я безмежно вдячний рідній Alma mater за здобуту вищу освіту, а організаторам тревел-гранту імені Богдана Сольчаника за підтримку вітчизняних науковців у підкоренні наукових вершин Оксфорда».