5Ольга ХИЛЯ,
хімічний факультет

Перший семестр навчального року вже у минулому, за вікном тріскучі морози, а душу гріють спогади про теплі літні канікули, особливо якщо ти не просто байдикував, а зробив щось корисне і поділився часточкою свого тепла і знань з іншими. Саме таким видалося літо і цього року для непосидючих студентів-хіміків.
Хімічний факультет має міцні творчі зв’язки з профільними школами, одна з яких – київський природничо-науковий ліцей №145 – щорічно організовує низку літніх шкіл. Наші студенти та викладачі працювали волонтерами у двох із них.
Цьогоріч перша група студентів, успішно склавши іспити, запаслася лабораторним приладдям і речовинами, що доступні у звичайних аптеках, виїхала до літнього природничо-наукового табору в передмісті Києва, щоб передати всю «магію» знань та секрети навичок юним амбітним ліцеїстам. LOSC (Leader Opportunity Scientific Camp) – літній природничо-науковий табір, що заохочує відкривати світ і книжки.
Метою десанту було довести, що практичний бік хімії можна побачити не лише в лабораторіях, а й навколо нас щосекунди, і що кожен може стати маленьким дослідником навіть удома (у межах техніки безпеки, звичайно). Варіантів проектів було декілька, ми вирішили охопити всього потроху, тож назвали його «5 відчуттів». Палало яскраво, пахло смачно (інколи було навіть їстівним), шипіло бурхливо. Під час презентації проектів кожен учасник команди давав наукове обґрунтування хімічної «магії».
У липні представники студентської спільноти долучилися до проекту «Школа для Чайників», яка щороку проходить у мальовничому прикарпатському Космачі. Мета цієї літньої школи – згуртувати школярів навколо вивчення хімії та інших природничих дисциплін. До двотижневої програми ввійшли різноманітні інтерактивні заняття, лекції, практичні роботи. Основи аналітичної та органічної хімії, математика, фізика, англійська мова, біологія, підготовка до олімпіад, хімічні турніри – лише неповний список того, що чекало на школярів. На дозвіллі нудьгувати теж не доводилося завдяки постійним походам у гори, активним іграм, квестам та тренінгам. Отже, юні хіміки разом з волонтерами та викладачами провели чудові два тижні у серці Карпат, а тепер із нетерпінням чекають на наступний сезон.
Ось такі вони, студенти – активні та креативні! Наступного літа вони знову повернуться до теплих, згуртованих колективів допитливих школярів… А поки наполегливо навчаються нового самі!