28105342Cвято Навруз має тривалу історію, а з 2010 року рішенням Генеральної асамблеї  ООН  увійшло в міжнародні календарні свята.

Згідно з давнім звичаєм, напередодні Наврузу, часу весняного відродження природи, люди ретельно прибирають оселі, пробачають один одному образи, розраховуються з боргами, а в святковий день готують страви з семи, переважно рослинних, продуктів. Та найголовнішим атрибутом зустрічі нового року залишається «сумаляк» – проросле зерно пшениці – символ життя, родинного тепла, здоров’я та достатку.

Усі традиції святкування Наврузу відтворили студенти факультету навчання іноземних громадян: разом з українськими студентами та  відділом інформаційної й культурно-виховної роботи підготували розлогу програму святкування. Пророщування пшениці, оздоблювання сцени, підготовка національних костюмів та музичних інструментів для концерту, щоденні репетиції, співпраця з українськими творчими колективами університету згуртували всіх.

Прагнення долучитися до культурних надбань представників різних країн створило атмосферу надзвичайного взаєморозуміння та справжнього єднання. Вона панувала на святковому концерті, який вели студент Інституту філології українець Максим Омельчук та студентка ІМВ туркменка Нігара Хамраєва, у сценці «Міжнародне кохання» (автори – Сердар та Алішер Ачілови, Туркменістан),  національних піснях (Камал Ахундов, Азербайджан), дует Нігара Хамраєва (Туркменістан) та Мар′яна Кошарська (Україна),  авторських віршах студента-міжнародника Мелеса Ітуа (Конго), у звуках бандури Юліани Джемерис (Україна), у запальних національних танцях, що їх подарували гостям студенти з Азербайджану та Туркменії (Ісмаїл Гумбатов, Мухаммед Бабакулиєв, Гунча Халмурадова),  музичному вітанні народного ансамблю української музики «Роксоланія», фортепіанному подарунку студента з Китаю (Чжао Цзи Хен).

Яскравим моментом святкування стало спільне запалювання вогнища поблизу гуртожитку  №13, стрибки через нього, що, згідно з порядком свята, символізують фізичне та духовне оновлення.

Світла енергія Наврузу панувала й на святковій дискотеці, запрошуючи до танцю й розважальних конкурсів навіть найсором′язливіших.

Навруз, що збігається з днем весняного сонцестояння, дав змогу всім студентам університету порадіти приходові весни, й згадати, що літня сесія вже незабаром!

Олена ГУЛАЙ,

                                                          відділ інформаційної та культурно-

                                                                    виховної роботи ФНІГ