hdrВ Інституті міжнародних відносин з’явиться ще одна спільна україно-польська магістерська програма

Додаткову угоду про запровадження ще однієї програми подвійних дипломів підписали Інститут міжнародних відносин КНУ імені Тараса Шевченка та Факультет політичних наук і журналістики Університету імені Адама Міцкевича у Познані (Республіка Польща).  Програма відкриває можливість одночасно отримати український та європейський дипломи для студентів магістерських програм «міжнародна журналістика» та «міжнародні комунікації» ІМВ. Українські студенти зможуть навчатися у польському виші за спеціальностями «журналістика та суспільна комунікація» та «міжнародні відносини», а в ІМВ – за спеціальністю «міжнародні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії».
– Навчання за програмою подвійних дипломів поєднуватиме студії у Києві та Познані. Перший та останній семестри дворічної магістерської програми студенти навчатимуться в Україні, а другий і третій – у Польщі, – пояснює завідувач кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікативних технологій ІМВ Сергій Даниленко. На його думку, розбудовуючи стратегію подвійних дипломів, університети не «гублять» своїх студентів, а розширюють їхні можливості, дають змогу набувати досвіду закордоном.
Запровадження програм подвійних дипломів з Університетом імені Адама Міцкевича стало можливим після укладання КНУ угоди про співпрацю у березні 2013 року. Відтоді вже три роки працює програма подвійних дипломів для студентів Інституту журналістики, які навчаються на освітній програмі з медіакомунікацій.
– Розширення співпраці з Шевченковим університетом вже стає доброю традицією. Для нас важливо навчати українських студентів, тим самим підтримуючи прагнення українців до інтеграції в Європу, – коментує проректор Університету імені Адама Міцкевича, почесний професор КНУ Тадеуш Валяс. – Українські студенти демонструють достатній рівень підготовки і готовність навчатися.
Навчання за програмою подвійних дипломів проходить польською мовою, хоча є можливість слухати й англомовних професорів. Крім того,  навчаючись у Польщі, українські студенти мають змогу також брати участь у програмах академічних обмінів Еразмус. А після відкриття англомовних програм  на Факультеті політичних наук і журналістики студенти з України отримають можливість навчатися безкоштовно.
Як відомо, Університет імені Адама Міцкевича у Познані входить до переліку світових навчальних закладів за версією The Times Higher Education World University Rankings, а у польських версіях найуспішніших вищих навчальних закладів упевнено посідає третє місце, поступаючись лише Ягелонському та Варшавському університетам.