Українське студентство завжди було й залишається активною  соціально-політичною рушійною силою важливих суспільних процесів. Сьогоднішня студентська молодь гідно склала іспит з національної свідомості та громадянської зрілості не в дискусійних баталіях, а на барикадах Майдану. Адже Революція Гідності розпочалася саме зі студентського протесту.

Сьогодні, коли держава перебуває в стані неоголошеної війни з Російською Федерацією, наші студенти активно включаються у волонтерський рух для допомоги війську, пораненим і вимушеним переселенцям із Криму та Донбасу, збирають гроші та речі для бійців, проводять ярмарки, концерти й вистави, плетуть маскувальні сітки, допомагають переселенцям речами, а студентам із зони АТО – коштами, порадами і психологічною підтримкою. В зоні проведення АТО воюють близько 100 випускників, викладачів та студентів КНУ  - всім їм потрібна підтримка рідної alma mater.

Працює чимало окремих волонтерських проектів КНУ. Одна з найбільших ініціатив останнього часу – благодійний проект «Повертайся живим», проведений спільно з Київським муніципальним театром опери та балету й сестрами Тельнюк. Всі зібрані кошти пішли на лікування трьох поранених бійців.

На Благодійному Віденському балі на підтримку бійців АТО зібрано близько 38 тисяч гривень для закупівлі кровоспинного препарату “Целокс”.

В Інституті філології зібрали кошти і придбали  дизельний генератор, необхідний для безперебійного постачання електроенергії в реанімації для поранених хлопців, що лікуються у Головному військовому клінічному госпіталі.

СтудгвардіяКолектив Інституту журналістики вирішив перераховувати щомісяця денний заробіток на потреби поранених, які перебувають у шпиталях Київщини.

Університет передав зі свого балансу  в розпорядження Центрального автомобільного управління Збройних Сил України для дальшої їхньої передачі до військових частин 9 транспортних засобів.

Коли щоранку читаєш новини з війни і звикаєш до них – це страшна річ. Не варто забувати: якщо в нас тут мирне життя, то ми цим зобов’язані тим, хто воює на Сході. Не стояти осторонь, коли стільки людей потребують допомоги – це позиція викладачів і студентів нашого університету.