хімік-1Ольга ХИЛЯ,
Вікторія МОСКВІНА,
Демид МІЛОХОВ,
кафедра органічної хімії

Весна на хімічному факультеті розпочалася з чергового етапу Першого Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка В. В. Скопенка. Рідний факультет видатного науковця виступив одним із організаторів заходу.
Турнірні змагання об’єднали школярів із різних куточків України (Донецької, Запорізької, Хмельницької областей, а також Одеси та Києва) і виявилися вкрай насиченими.
Захід відкрила лекція його господарів «Світ хімії та хімія у світі». Ані юні хіміки, ані організатори не помітили, як швидко промайнула півторагодинна лекція. Але це й не дивно, бо всі з головою поринули в з’ясування глобальних питань різних наук із погляду хімії, починаючи від функціонування живих організмів і етапів промислового поступу людства до авторалі «молекулярних машин». Лекція поєднувалася зі жвавою дискусією, а теоретичні викладки супроводжувались вагомими аргументами – демонстраційними дослідами.
Далі був «мозковий штурм» олімпіадних задач. І цю висоту школярі з успіхом подолали.
Насичені новими знаннями, турнірники вирушили на екскурсію хімічним факультетом, під час якої познайомилися з його історією й дізналися про сучасні розробки науковців.
Завершальним випробовуванням став експериментальний тур. Поринувши в атмосферу хімічних лабораторій, школярі змогли у повній мірі розкрити свої таланти експериментаторів та здобути нові навички, а також попрацювати на унікальних приладах і відчути себе справжніми науковцями.