Десять студентів з університету-партнера м. Регенсбург (Німеччина) у рамках багаторічного українсько-німецького Tandem-проекту, що цього року на конкурсних засадах дістав фінансову підтримку баварського земельного уряду, відвідали наш університет.
За час перебування в Києві німецькі студенти здійснили ряд екскурсій містом та ознайомилися з культурними пам’ятками — Києво-Печерською лаврою, музеями історії України та Чорнобильської катастрофи, картинними галереями, Оперним театром. Усе це допомогло німецьким колегам краще осягнути українську культуру та історію.
Втім, головною метою візиту була співпраця з українськими студентами різних спеціальностей — біологами, германістами, економістами, журналістами, істориками, міжнародниками, юристами щодо конкретних тем дослідження. Попередньо питання чи теми для своїх самостійних пошуків німецькі студенти отримали в ході зустрічей із представниками спільноти Регенсбургу, і зокрема від обербургомістра міста, редактора регіональної баварської газети, представників ряду громадських організацій. Дослідження мали абсолютно різну тематику — від питання української ідентичності, проблеми подолання корупції та війни на Сході і до мистецького відображення Революції гідності чи виявлення маловідомих наслідків Чорнобильської катастрофи.
У рамках дослідження українські студенти мали виступати для своїх німецьких тандем-партнерів і консультантами, і перекладачами, й організаторами різноманітних заходів — інтерв’ю, прес-конференцій, відвідання наукових і культурних центрів, зустрічей з експертами, політиками, громадськими активістами. Зокрема дуже цікавою та відвертою стала зустріч у політичному відділі Посольства ФРН у Києві.
«Я вважаю, що такий обмін інформацією дуже важливий для нас усіх, адже скільки є стереотипних уявлень про ту чи ту країну, стільки є упереджених думок. І лише такі проекти, як наш, долають різноманітні бар’єри й сприяють зближенню народів», — розповіла німецька студентка Біргіт Шмельц.
Після повернення студенти презентують громаді Регенсбургу свої напрацювання, а найкращі з них будуть опубліковані в місцевих німецьких медіях.
Візит наших студентів до Регенсбургу планується з 26 липня до 2 серпня 2015 року.

Довідка: Tandem Project – спільний україно-німецький проект, що має на меті долати стереотипні уявлення про Україну та Німеччину шляхом проведення обмінів студентами Регенсбурзького та Київського імені Тараса Шевченка університетів. Керівниками та організаторами проекту, який здійснюється з 2012 року, є професор славістики Вальтер Кошмаль та доцент-історик Олександр Іванов.

Олександра ЖАРКОВА,

студентка Інституту журналістики