лауреатЛариса КІТ

Від реконструкції квантового стану «кота Шредінгера» (50 мілісекунд з життя героя найвідомішого уявного експерименту) до перспектив квантових технологій – мало не дві години тривала лекція лауреата Нобелівської премії з фізики 2012 року Сержа Ароша під назвою «Жонглюючи атомами та фотонами в коробці». Ще стільки ж часу знадобилося на запитання аудиторії, спраглої свіжого нобелівського слова.
Зустріч відбувалася в історичному місці – колишній Великій фізичній аудиторії (нині аудиторія імені М. Максимовича Головного корпусу КНУ). Послухати й запитати Сержа Ароша про зв’язок фундаментальної та прикладної науки, а також чому дослідження «синього неба» та створення інновацій – сторони однієї медалі – зібралося дуже багато людей різного віку (від школярів до академіків).
Студенти й випускники Шевченкового університету мають привілей не тільки із перших вуст дізнатися, за що сьогодні присуджують Нобелівську премію, чи поставити будь-яке запитання її лауреату. Привіз Сержа Ароша до Києва також випускник КНУ Ігор Доценко, який ще від 2006 року працює у групі видатного французького фізика.