-768102150Центр комунікацій

Із публічною лекцією перед науковцями й студентами КНУ імені Тараса Шевченка виступив Нобелівський лауреат у галузі фізики 2015 року Кадзіта Такаакі.
Захід став можливим завдяки освітній співпраці між Університетом, Малою академією наук України та міжнародною комунікаційною платформою «Європейська академія наук» (EuroJas). Започаткований цими інституціями освітній проект «Лекції майбутнього» – чудова нагода для молодих науковців особисто поспілкуватися з вченими міжнародного рівня.
Візит видатного фізика до Університету розпочався із зустрічі з ректором Леонідом Губерським та відомими представниками академічного середовища України. Поважні гості обговорили стан і перспективи співпраці між навчальними закладами України та Японії. Наприкінці офіційної зустрічі Леонід Губерський вручив Кадзіта Такаакі від імені адміністрації КНУ пам’ятний знак із символікою Університету.
Потому Кадзіта Такаакі, лауреат премії за відкриття нейтринних осциляцій, презентував результати своїх наукових досліджень студентам, науковцям і всім гостям заходу, які вщент заповнили найбільшу в корпусі аудиторію імені Михайла Максимовича. Слухали навіть на сходинках і в проходах. Символічно, що у цій колись Великій фізичній аудиторії прозвучала лекція Нобелівського лауреата з фізики про основні поняття фізичної природи нейтрино, детектор нейтрино Каміоканде, про етапи опрацювання наукового матеріалу на шляху до відкриття елементарних нейтральних частинок нейтрино. Кадзіта Такаакі оприлюднив свої дані щодо взаємодії цих частинок із матеріальним світом.
Учасники публічної лекції мали нагоду поставити видатному фізикові як наукові запитання, так і будь-які інші зі сфери мотивації, наукових досліджень і доведення їхніх результатів, а на згадку про цю визначну подію – ще й сфотографуватися з шанованим гостем.
Довідково: Проект «Лекції майбутнього» забезпечує обмін досвідом між видатними світовими вченими, які презентують власні проекти, та молодими науковцями, що прагнуть змінювати світ на краще. Одним із запрошених лекторів проекту в КНУ, окрім Кадзіта Такаакі, уже стали: Пол Нерс, лауреат Нобелівської премії в галузі медицини і фізіології (2001 рік), 9-ий Президент Рокфеллерського університету (2003-2011 роки), лауреат Світової нагороди в науці імені Альберта Ейнштейна (2013 рік), 61-ий Президент Королівського товариства Великої Британії (2010-2015 роки) та інші видатні науковці.