11Середину грудня на історичному факультеті відзначали суботнім фестивалем Legio Historica, який організували студенти за підтримки адміністрації історичного факультету замість традиційних Днів відкритих дверей. Локацію переповнювали не лише допитливі школярі, студенти-історики й гуманітарії, які навідалися сюди послухати виступи шанованих експертів, а й історичні реконструктори в одностроях доби козаччини й часів Другої світової війни.
– Київ – місто, де завжди цікаво, це місто-музей, місто-історія. Саме тому варто для навчання обирати саме столичний Університет імені Тараса Шевченка. Про історичний факультет, як про гарну жінку, можна говорити до безкінечності, – розставив акценти декан факультету Іван Патриляк.
А от про саму ідею заходу й плани щодо продовження гарної історичної традиції оповів Валерій Зінченко, в. о. голови Студпарламенту факультету, один із ініціаторів проведення фестивалю Legio Historica:
– Виникла ідея зробити фестиваль, на якому будуть різні локації, різні панелі, різні виступи, цікаві лекції. Вирішили почати просто зараз, готувалися два місяці, в оргкомітеті нас було четверо. Студентам часто хочеться щось покращити у лекційному матеріалі, послухати істориків зі всієї України. Плануємо, що такий захід стане традицією, певною платформою для постійного спілкування, яке стане корисним для всіх. А для випускників це хороший привід повернутися до alma mater.