Запровадження нової спеціальності «кримськотатарська мова і література та переклад» в Інституті філології дасть змогу готувати фахівців з цієї мови у провідному університеті країни (до 2014 року така спеціальність існувала лише в Кримському інженерно-педагогічному університеті та в Таврійському національному університеті (м. Сімферополь).

Майбутні студенти Київського університету, обравши цей фах, вивчатимуть не лише кримськотатарську мову, а й англійську та українську. Випускники кафедри тюркології, при якій здійснюватиметься набір на спеціальність «кримськотатарська мова і література та переклад», зможуть знайти престижну роботу – наукову і педагогічну (викладачем в університетах, коледжах, ліцеях, школах), перекладацьку, видавничу і журналістську (коректором чи редактором у ЗМІ та в фаховій періодиці), науково-дослідницьку (в Інституті сходознавства Академії наук України, в лабораторіях, у бібліотеках), у громадських організаціях (наприклад, ГО «Земляцтво кримських татар у місті Києві» тощо), в урядових, державних і міжнародних установах, у сфері туризму та бізнесу.

В Інституті філології запроваджується ще одна спеціальність – «шведська мова і література та переклад». Студенти цієї спеціальності вивчатимуть дві іноземні мови – шведську та іншу західноєвропейську. Протягом навчання студенти проходитимуть перекладацьку практику в державних установах, Посольстві Швеції та асистентську практику на кафедрі германської філології. У рамках співпраці зі Шведським інститутом студенти матимуть можливість навчатися в цій країні на літніх і семестрових курсах. Вивчення шведської мови дає змогу студентам долучитися до культурної спадщини скандинавських країн і відкриває перед ними широкі перспективи для роботи в галузі перекладу та викладання, в дипломатичних установах та іноземних компаніях.