Китай проректорЦентр комунікацій

На Міжнародній професійній конференції з інноваційного розвитку освіти – 2016 (1-3 червня 2016 р., м. Пекін, КНР), що відбулася у рамках китайського геополітичного проекту «Великий шовковий шлях», успішно презентовано серію наукових розробок співробітників нашого Університету. Головною метою міжнародного форуму стало об’єднання освітнього і наукового простору через створення міжнародного інноваційного Альянсу університетів і підприємств для вирішення спільних задач з культурного і соціально-економічного розвитку країн-учасниць. У форумі взяли участь 63 провідні університети і понад 30 компаній з Китаю, України, Білорусі, Росії, Тайваню, Малайзії, Киргизстану, Тунісу, Польщі, Італії, Франції, Південної Кореї. Наш Університет на конференції представляв проректор з наукової роботи Віктор Мартинюк. Ми поставили йому кілька запитань про плани й наміри авторів проекту:

– Навіщо китайцям такий Альянс?
– КНР дуже динамічно розвивається і має нагальну потребу в кадрах з гарною освітою, яку не встигають задовольнити їхні виші. Притому вони найбільше зацікавлені саме в тому, щоб відкривати філії університетів світу у себе в країні, створювати навчальні центри, двосторонні та багатосторонні об’єднання для підготовки висококваліфікованих кадрів, залучати закордонних науковців до реалізації спільних інноваційних проектів. На це китайська держава виділяє великі гроші. Є чимало охочих брати участь у такій програмі, але зможуть зробити це лише учасники Альянсу, тобто він покликаний стати певним фільтром. Альянс розширюватиметься у рамках виконання грандіозного геополітичного проекту «Великий шовковий шлях».
– Йдеться про відновлення середньовічного Великого шовкового шляху?
– Так, але вже у новому, технологічному форматі. Шовковий шлях – це не дорога, це величезний простір від Китаю до Європи. Китайці планують залучати найбільш талановитих людей із цих регіонів до себе, а також формувати простір, у межах якого можна реалізовувати свою продукцію. Вони готують до цього не тільки нас, але й своїх співгромадян, які вже вивчають, наприклад, українську та інші європейські мови. Так, у КНР працюють декілька центрів з вивчення української. Також вони хочуть, щоб подібні центри відкривалися в Україні для вивчення китайської мови. З точки зору глобалізації це правильна політика.
Новітні технології вимагають у першу чергу хорошої підготовки: знання мов, культури різних країн. У Китаї таку концепцію окреслили як «Єдиний шлях – єдиний культурний простір».
– Ми станемо учасниками цього простору?
– Так, Університет уже готує пропозиції щодо участі в Альянсі, вивчаємо проект статуту організації. У КНР великий попит на людей із креативним мисленням, а саме ним відрізняються наші люди.