Центр комунікацій

Із наближенням новорічних свят усі починають вірити в казку. Діти стають по-особливому чемними, адже очікують подарунків від Святого Миколая. Або ж від Діда Мороза – залежно від того, у що вірили їхні батьки. В світлі декомунізації сьогодні опинилися навіть новорічні персонажі: вигаданий за радянських часів і прив’язаний до новорічних свят Дід Мороз поступово відходить на другий план перед Святим Миколаєм (прообразом католицького Санта Клауса).
Святий Миколай –  на відміну від Діда Мороза – не вигадка. Він справді жив у 340 році після Різдва Христового. Вважають, що він мав дуже добре серце, був благодійником. Усе, чим він володів, та все, що приносили йому люди, роздавав бідним та дітям. Святий Миколай був найвідомішим Святим у Європі. Його поважали однаково й католики, і протестанти – навіть попри те, що Мартін Лютер свого часу хотів узагалі скасувати всіх Святих.
Святий Миколай утілює певні ідеали, які відіграють важливу роль у житті людей. Тобто ті речі, які мало хто може пов’язати з Дідом Морозом. Дід Мороз з’являється на певний час у році і стоїть під ялинкою. А Миколай як християнський ідеал має інше змістове наповнення.
Ми спробували узагальнити основні відмінності обох новорічних персонажів