Лариса КІТ

Заснований ЮНЕСКО Всесвітній день науки наш університет відзначив проведенням науково-практичної конференції студентів, аспірантів і молодих учених «Об’єднані наукою: перспективи міждисциплінарних досліджень».
Започаткована торік Радою молодих вчених Університету ініціатива цього разу значно розширила свої представницькі й тематичні обрії, зібравши разом молодих дослідників із багатьох куточків України.
Почавши з пленарних лекцій, тематика яких стосувалася управління проектами, інкорпорації української економіки, сучасних концепцій лідерства в стратегічному менеджменті тощо, учасники перейшли до секційного обговорення. На ньому молоді дослідники – представники різних галузей обмінялися досвідом задля розв’язання актуальних проблем сучасної науки, пізнали переваги міждисциплінарних студій, заклали фундамент для подальших досліджень, налагодивши контакти з колегами.
Знаковою і неординарною подією став також фестиваль фізики IHT KYIV PHYSICS FEST, який пройшов нещодавно в Інституті високих технологій. Він зібрав більше двохсот відвідувачів і став не лише сценою для захопливих лекцій із сучасних проблем теоретичної фізики, але й дав студентам, аспірантам, молодим науковцям можливість живого спілкування з ученими, імена яких вони досі знали лише зі статей та книжок.
IMG_0809Так, Леонід Левітов з Масачусетського технологічного інституту, пояснив, чому ріст живих організмів підкоряється загадковим послідовностям, відомим у математиці як числа Фібоначчі, а також розповів про нові розробки та ідеї в галузі фізики графену.
Майстерно побудовані доповіді про фізику погодних явищ Григорія Фальковича з Інституту Вайцмана (найпотужнішого і найпрестижнішого наукового закладу Ізраїлю) не залишили байдужим нікого серед присутніх. А інший представник цього Інституту Ульф Леонардт розповів, як сучасні оптичні технології дозволяють робити об’єкти невидимими і створювати аналоги «чорних дірок».
Лектори розповіли також про різноманітні міжнародні програми, в яких можуть брати участь українські студенти й аспіранти. Слайди презентацій, відеозаписи лекцій та іншу детальну інформацію можна знайти на веб-сторінці фестивалю за посиланням http://iht-knu.wix.com/physfest2015.