дні німеччиниДо проведення Тижнів Німеччини в Україні долучилися науково-педагогічний колектив і студентство Інституту філології КНУ.
Цьогорічним гаслом урочистої інформаційної кампанії стало «Об’єднані в Європі – 30 років Німецької єдності». Працівники кафедри германської філології та перекладу у співпраці з Посольством Німеччини взялися за висвітлення трансформаційних процесів останніх 30 років у Німеччині й Україні.
Урочисте відкриття Тижнів Німеччини відбулося за участі заступниці керівника відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Німеччини пані Лоренц-Цурвеме, а також керівника представництва Німецько-українського форуму в Україні пана Дрешера. Від імені навчально-педагогічного колективу Інституту філології із вітальними словами до присутніх звернулася заступниця директора ІФ Наталія Гач. Про історичне об’єднання Німеччини, а також про сучасні бойові дії в Україні говорила у виступі завідувачка кафедри германської філології та перекладу Марія Іваницька. До участі в події було запрошено й Анжеліку Рудницьку, учасницю української Революції на граніті, талановиту співачку, журналістку, мисткиню й волонтерку із багаторічним стажем. Пані Рудницька поділилася спогадами про студентську революцію на граніті, а також провела паралелі між тогочасними Німеччиною й УРСР, відзначила, що саме революційні настрої української молоді сприяли поваленню тоталітарної радянської держави.
Тижням Німеччини в Україні було приурочено й публічну дискусію «Історичні паралелі: мирна революція в Німеччині та українська революція на граніті», що відбулася в актовій залі ІФ КНУ 6 жовтня 2020 року. У фоє Інституту філології працювала фотовиставка «Злам на Сході, життя змінюється».
До святкування Тижнів Німеччини в Україні було приурочено й вручення Міжнародної німецько-української премії імені Олеся Гончара. Проведенням конкурсу опікуються німецькі меценати, зокрема, письменниця Тетяна Куштевська й підприємець Дітер Карренберг.
Аспірантка КНУ Катерина Красножон виборола перемогу в номінації «Літературна праця, присвячена творчості Олеся Гончара». Студентку Шевченкового університету було відзначено за літературознавчу працю «Чорний яр» Олеся Гончара: ритміка контрастів».