Напередодні початку тимчасового застосування окремих положень Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у нашому університеті відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток медичного права України в контексті євроінтеграційних та глобалізаційних процесів», організована Навчально-науковим центром медичного права юридичного факультету за підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

У заході взяли участь науковці, викладачі провідних юридичних і медичних навчальних закладів, а також представники закладів охорони здоров’я, юридичних компаній і громадських об’єднань.

Учасники конференції обговорили перспективи розвитку медичного права України в умовах глобалізаційних процесів, вплив Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на вітчизняне медичне право, питання доступу до лікарських засобів, адаптації законодавства України до світових стандартів у сфері захисту від особливо небезпечних хвороб, запровадження в Україні обов’язкового медичного страхування та багато інших питань.

Було заслухано понад 20 доповідей українських і зарубіжних доповідачів, які приєдналися до учасників за допомогою телекомунікаційного зв’язку. Серед них були й доповіді, представлені науково-педагогічними працівниками юридичного факультету університету, зокрема доцентами Ю.Ващенко, Р.Гревцовою, В.Орленком, Н.Пацорією, професором Р.Майдаником та іншими.

Учасники конференції вирішили продовжити дослідження впливу Угоди про асоціацію на розвиток медичного права України та окреслили  дальші напрями наукових досліджень, серед яких: правова охорона громадського здоров’я, запровадження медіації у сфері охорони здоров’я, формування юридичної моделі фармацевтичного ринку та правові питання інформатизації охорони здоров’я.