Висока затребуваність випускників цих вишів на ринку праці  в Україні і за кордоном свідчить про високу якість підготовки студентів, постійне впровадження нових технологій у освітній процес, тісне партнерство з роботодавцями.

Центр міжнародних проектів “Євроосвіта” в партнерстві з міжнародною групою експертів представив 8-й академічний рейтинг вищих навчальних закладів України “Топ- 200 Україна”.

У 2014 році першість у рейтингу з двох сотень українських навчальних закладів поділили між собою КНУ імені Тараса Шевченка та НТУУ “Київський політехнічний інститут”.

Вони впевнено залишаються в авангарді українських університетів упродовж усіх 8 років. У зв’язку з дуже схожими значеннями інтегрального показника для обох лідерів і значним відривом їх від групи інших університетів, цього року команда проекту “Топ 200 Україна” присудила їм загальне перше/друге місце.

У першій десятці університетів зберегли своє місце Харківський національний університет ім. В.Каразіна (3 місце), Національний університет “Києво-Могилянська академія” (4 місце), Національний гірничий університет (7 місце), Дніпропетровський національний університет (10 місце). Поліпшили позиції НТУ “Харківський політехнічний інститут” (5 місце), Національний університет “Львівська політехніка” (6 місце). У Топ-10 також увійшов Львівський національний університет ім. І.Франка, перемістившись з 14 на 9 позицію.

Президент Міжнародної групи з університетських рейтингів (IREG) Ян Садлак сподівається, що збільшення популярності подібних рейтингів і зростання інтересу до них з боку органів державного управління, адміністрацій університетів, роботодавців поступово сформує на національному рівні культуру використання зовнішнього оцінювання діяльності вишів.