ShymanskaOT - копияЗі 185-ти років існування Київського університету 50 років мого життя – студентського, аспірантського, викладацького – пройшло у стінах alma mater. На 1-й курс фізичного факультету нас набрали 150 осіб, а закінчили факультет лише 51. Далися взнаки труднощі повоєнних років – навчання в неопалюваних аудиторіях, сон у холодних приміщеннях (для гуртожитку університет орендував приміщення в Покровському монастирі), обіди за талонами, хліб за картками, робота на суботниках із відбудови корпусів, зруйнованих під час війни. Але прагнення до знань післявоєнного студентства, майже половина якого прийшла з фронтів, і наполеглива праця викладачів дали свої результати.
Студенти нашого року випуску досягли значних успіхів у своїй професії, стали керівниками наукових установ, завідувачами відділів інститутів, працівниками заводських лабораторій, ЗВО і шкіл. Більшість захистили докторські і кандидатські дисертації.
Я безмежно вдячна нашим університетським викладачам, нашим наставникам за їхню працю та добре ставлення і бажаю рідному університетові подальшого розквіту, а колективу – доброго здоров’я й наснаги в роботі.