IMG_3996Богдан РУБЛЬОВ

1. Обласні олімпіади
з математики в Україні

Як відомо, МОН України оперативно внесло зміни до чинного «Положення про олімпіади…», що передбачає скасування олімпіад І–IV рівнів на період карантину (та інших форсмажорних обставин). Очевидно, що карантинні обмеження в Україні (та й у всьому світі) остаточно скасують ще дуже не скоро. Внаслідок цього найкращі юні математики, які кілька років плідно готуються до математичних олімпіад, позбавлені можливості займатися улюбленою справою належним чином. Цього року в більшості учнів не було навіть шкільних олімпіад. В окремих районах встигли навіть провести І (шкільний) та ІІ (районний) етапи Всеукраїнських олімпіад з математики, але на цьому справа скрізь і зупинилася. Дорослі люди можуть міряти своє життя роками і казати: «Наступного року надолужимо…», але для дітей це неприпустимо. Кожна дитина лише один раз перебуває у певному класі навчання, і щороку очікує можливості показати свої здібності, результати наполегливої підготовки з улюбленого предмету.
Аби не втратити мотивацію у вивченні математики серед талановитих українських школярів, не отримати цілий прошарок розчарованих суспільством школярів, керівництво КНУ звернулося до ГО «Спілка ректорів України» за сприянням у проведені математичних олімпіад провідними українськими університетами. Особливо це було важливим саме 2020 року як внесок університетів у проголошений Президентом України «Рік математики» в Україні. У більшості областей університети радо відгукнулися на це звернення Спілки ректорів – і обласні олімпіади з математики були проведені у 1 чи 2 тури за трирівневими завданнями, що були розроблені журі IV етапу Всеукраїнської олімпіади та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка.

2. Київська міська
олімпіада з математики

У Києві юні математики змагалися в приміщеннях природничих факультетів КНУ: факультеті радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем; факультеті комп’ютерних наук та кібернетики; механіко-математичному факультеті. У змаганнях для 7-го класу взяли участь 145 учнів, для 8-го класу – 156 учнів, для 9-го класу – 134 учні, для 10-го класу – 107 учнів і для 11-го класу – 78 учнів. Журі міської олімпіади утворили провідні вчителі математики, методисти, студенти, викладачі та аспіранти ЗВО, а також випускники природничих факультетів нашого університету. 4 дні плідної роботи з перевірки та апеляції завершилися визначенням переможців у кожній паралелі. Оргкомітет олімпіади на чолі з проректором з науково-педагогічної роботи Володимиром Бугровим (до Оргкомітету ввійшли декани природничих факультетів і студенти факультету комп’ютерних наук та кібернетики), створив максимально сприятливі та безпечні умови для змагання учнів і для роботи журі. Для переможців олімпіади були розроблені красиві дипломи.

3. Наші подальші плани

Якщо епідеміологічна ситуація в країні не погіршиться, то в наших подальших планах провести ще низку традиційних заходів, головними з яких є Київська міська олімпіада для учнів 4–6 класів та Всеукраїнська олімпіада найкращих математиків України.
Стосовно проведення Всеукраїнської олімпіади, то в нас тут є декілька варіантів. Або провести її, як і минулого року (команда кожної області збирається в своєму регіоні, а журі працює з усіма учасниками онлайн), або ж спробувати зібратися, як то було завжди до пандемії, в одному місці. Тут будемо спиратися на думки з областей, рішення батьків, вчителів тощо. Термін проведення запланований на 1–4 квітня 2021 року.
Ще раз хочу подякувати нашій університетській спільноті за всебічну підтримку наших заходів.