На фізичному факультеті відбулася 15-та Міжнародна конференція молодих учених «Оптика і матеріалознавство високих технологій – SPO-2014», присвячена 180-річчю нашого університету  та 75-річчю кафедри оптики.

Оптики конф.Програма конференції включала роботу в чотирьох секціях: «Фізика конденсованого стану та спектроскопія»; «Лазерна фізика та сучасна оптоелектроніка»; «Прикладна оптика»; «Біомедична оптика та сенсорні технології». Важливо, що тематика секцій відображає проблематику сучасного стану оптичної науки в світі й тих досліджень, які проводять на кафедрі оптики молоді науковці в рамках двох наукових шкіл: «Спектроскопія невпорядкованих та домішкових конденсованих систем» і «Металооптика та спектроеліпсометрія поверхні». З доповідями на конференції виступили українські й закордонні дослідники.  Загалом було прослухано 19 усних доповідей та 43 стендові. Серед останніх були представлені й роботи кількох випускників Київського оптико-механічного коледжу в 2014 році, які стали студентами 2-го курсу нашого факультету як молодші спеціалісти.

Цікавою була доповідь заступника Міністра науки і освіти України М. В. Стріхи про здобутки в галузі напівпровідникової техніки не тільки іноземних дослідників, а й вітчизняних учених. Професор з Японії (Університет Шицуока, м. Хамамацу)  Тору Аокі розповів про роботу над створенням нового покоління напівпровідникових дозиметрів, а його аспірант Хісая Накагава представив найсучасніші дослідження в галузі нейтронних детекторів на основі нітриду галію. Слід зазначити, що з цим Університетом (Інститут електроніки) в 2012 р. фізичний факультет уклав угоду про наукове співробітництво, а з 2013 року наш Університет став колективним членом Інтеракадемії, заснованої цим японським ВНЗ. Доктор філософії (фізик) Фронг Тіань з Дублінського інституту технології розповіла про застосування оптичних методів для вивчення дії протиракового препарату в організмі людини. Не залишилася поза увагою і доповідь Олени Верцанової — директорки компанії “Мелітек-Україна”, що є головним дистриб`ютором прецизійних оптичних приладів матеріалознавчої галузі в Україні. Під час конференції студенти та аспіранти могли провести свої дослідження на апаратурі, яку ця фірма демонструвала на фізичному факультеті.

У рамках конференції відбулося урочисте засідання кафедри оптики, де з доповіддю виступив її випускник 1985 року В.Кравець, який зараз працює в групі Нобелівських лауреатів 2010 р. з фізики А. Гейма та К. Новосьолова (Манчестерський університет, Великобританія). Відбулася жвава дискусія між доповідачами та багатьма науковцями, які завітали на це свято як колишні випускники кафедри оптики. Про наукові здобутки багатьох з них студенти та аспіранти могли дізнатися з друкованих матеріалів, підготовлених оргкомітетом конференції на чолі з нинішнім завідувачем кафедри оптики професором Л. В. Поперенком. Обмін думками та спогадами випускників кафедри оптики різних років тривав і за гостинним столом, де місця вистачило всім, хто завітав на кафедру оптики того дня.

2015 рік оголошений ЮНЕСКО Міжнародним Роком Світла. Тому чергова 16-та Міжнародна конференція молодих учених SPO-2015 буде присвячена цій події і відбудеться 22-25 жовтня. Оргкомітет запрошує всіх охочих узяти в ній участь.

 

Данило Бабич,
студент 4-го курсу кафедри оптики,
член оргкомітету конференції