Ось уже майже сто років у світі існує та успішно діє міжнародне співробітництво оптиків під назвою The Optical Society (OSA). Засноване 1916 року товариство активно підтримує і студентів, і молодих науковців, і вже визнаних фахівців у галузі оптики й лазерної фізики. Активними членами цієї організації є й такі відомі особистості зі світовим іменем як лауреат Нобелівської Премії з фізики 1997 року Стівен Чу та лауреат Нобелівської Премії з хімії 2014 року Вільям Мернер.

Товариство має свої студентські відділення на п’яти континентах, усього їх 344, 10 із них працюють в Україні. Відділення поділяються на дві групи – великі й малі, залежно від числа членів. 2004 року студентське відділення засновано і в нашому університеті. Тепер його членами є 12 студентів кафедри оптики фізичного факультету. OSA завжди турбується про майбутніх науковців, популяризує оптику та лазерну фізику серед молоді. Цю важливу й почесну місію організація доручила саме студентським відділенням.

Наше студентське відділення, хоч і належить до малих, активно працює зі школярами та студентами. Діяльність відділення не обмежується лише проведенням Дня відкритих дверей разом із фізичним факультетом, зустрічами зі студентами-першокурсниками. Це й розробка матеріалів для демонстрацій оптичних явищ, проведення літніх шкіл для абітурієнтів, допомога в проведенні щорічної Міжнародної конференції молодих вчених «Оптика і матеріалознавство високих технологій – SPO». Робота відділення представлена на каналі YouTube, соцмережах та на власному веб-сайті.

Така сумлінна праця не могла бути не помічена керівною ланкою OSA. Щорічно три великі та три малі відділення організація нагороджує за визначний внесок у розвиток та популяризацію оптики та лазерної фізики. У 2014 році відділення КНУ імені Тараса Шевченка було серед трійки нагороджених малих відділень. Нагороду з рук віце-президента з питань членства Джона Тейлора отримав наш віце-президент Тарас Гануля, студент 2 курсу магістратури кафедри оптики. Нагородження відбулося в місті Тусон, штат Арізона, США під час Міжнародної конференції «Frontiers in Optics/Laser Science». Тарас не лише взяв участь у конференції із стендовою доповіддю, а й презентував наше відділення перед представниками понад 200 інших відділень з усього світу.

Ростислав ДАНИЛО,

 президент студентського відділення OSA КНУ імені Тараса Шевченка, студент 2 курсу магістратури кафедри оптики