Кайсері_3Наталя СТАРОДУБ

Напередодні приходу весни Підготовче відділення КНУ представляло Університет на міжнародній освітній виставці у Туреччині «Освіта і переваги університетів». Українська компанія «Стаді Велл» стала для нашого Університету партнером, що забезпечив організаційно-технічний супровід на заході в Туреччині, який мав на меті налагодити контакти з іноземними абітурієнтами й заохотити їх навчатися у провідному закладі вищої освіти України.
За підрахунками організаторів, участь у цьогорічній освітній виставці взяли понад 30 навчальних закладів із Туреччини та світу. За два дні інтенсивної роботи тут побувало понад 1200 відвідувачів.
Виставка в турецькому містечку Кайсері проходить уже двадцятий рік поспіль, проте лише нещодавно організатори усвідомили потребу перетворити її на проект із міжнародної співпраці. Потенціал для розширення університетської взаємодії між закладами Туреччини й України  досить значний. Свою зацікавленість діяльністю Шевченкового університету виявляли не лише школярі, а й представники турецьких навчальних закладів. Потенційних абітурієнтів найбільше цікавила можливість навчатися в Україні на англомовних освітніх програмах, зокрема, найпопулярнішими серед турецьких школярів були філологія, правознавство, а також туризм, усі – із викладанням англійською.
– Такого різноманіття англомовних програм, як у нашому Університеті, у Туреччині просто немає. Місцеві навчальні заклади переважно орієнтуються на туркомовних абітурієнтів, навіть у найбільших університетах Туреччини – не більше 2-3 англомовних програм. До того ж, ці освітні напрями переважно вузькоспеціалізовані, – пояснює начальниця інформаційно-аналітичного відділу Підготовчого відділення КНУ Оксана Приймак.