Visit_1Наприкінці жовтня делегація Інституту Конфуція КНУ відвідала м. Чанчунь у КНР, де взяла участь у роботі щорічної звітної конференції Інститутів Конфуція Цзіліньського університету. Захід відбувся за активної підтримки Міністерства освіти Китаю, Міжнародної ради з поширення китайської мови (Ханьбань) та штаб-квартири Інституту Конфуція. Програма конференції була досить насиченою, щодня відбувалося декілька урочистих подій. Представники КНУ імені Тараса Шевченка познайомилися й поспілкувалися з колегами із Цзiлiньського університету та керівниками й співробітниками таких його структурних підрозділів, як інститут хімії, інститут інженерії та машинобудування, інститут математики, інститут інформаційних технологій та факультет геофізики.
У ході пленарних засідань за участі адміністрації Цзіліньського університету та почесних гостей заходу голова делегації, проректор Петро Бех, висвітлив важливу роль КНУ в міжнародних освітніх процесах і успішний досвід співпраці з багатьма китайськими університетами, а також проаналізував важливу роль Університету в китайській програмі «Шовковий шлях ХХІ століття».
Директор Інституту Конфуція КНУ Олександр Гончаренко представив присутнім вичерпний звіт про всебічну діяльність цієї організації на базі Університету. Представники університетської делегації відзначають, що Олександр Гончаренко був одним із небагатьох делегатів-іноземців, хто виступав китайською мовою. На думку професора Володимира Цвиха, це не лише сприяло подальшому формуванню позитивного іміджу Університету під час роботи конференції, а й засвідчило, що співпраця між КНУ імені Тараса Шевченка й Цзіліньським університетом має значний культурно-освітній потенціал.
– Керівництво Цзіліньського університету запропонувало КНУ активізувати наші контакти у сфері природничих та технічних наук (фізика, хімія, біологія, інформаційні технології тощо). А відтак, маємо запрошення для нашої делегації (кількох осіб керівного та професорсько-викладацького складу) для поїздки навесні наступного року до Китаю для обговорення питань подальшої співпраці, – підтвердив припущення колеги професор Петро Бех.
Окрім цього, за результатами урочистої конференції Інститутів Конфуція Цзіліньського університету КНУ імені Тараса Шевченка затверджено місцем для проведення чергового засідання ради правління зазначених інституцій у 2019 році.